Xiaomi Redmi 4A

Xiaomi Redmi 4A to jeden z najnowszych smartfonów, o którym mówi cały świat. Co takiego wyjątkowego ma w sobie? Czym wyróżnia się na tle pozostałych?

Głównym powodem, dla którego Xiaomi Redmi 4A stało się takie popularne jest… cena. To prawdopodobnie najtańszy najnowszy smartfon na rynku i na długo jeszcze najtańszy z jakichkolwiek możliwych o takich parametrach. Gdyby chcieć wyobrazić sobie model, który spełnia nasze oczekiwania w zupełności i jednocześnie możemy go mieć w wyjątkowej cenie, to prawdopodobnie wyobrażalibyśmy sobie to, co zostało nam właśnie przedstawione.

Chińska nowość oferowana nam jest w cenie zaledwie 499 juanów, czyli przeliczając na polskie niecałych 300 złotych! Choć dystrybutorzy w Polsce podbijają ceny, to wciąż możemy mieć doskonały sprzęt za około 500 do maksymalnie 800 złotych. Porównując to z jakimikolwiek innymi smartfonami, odniesiemy szybko wrażenie, że to wciąż się nam opłaca.

Często nawet spotykamy się z takimi słowami, kiedy ktoś poszukuje telefonu, że i tak nie wykorzysta wszystkich najnowszych opcji, więc woli telefon z niższej półki. Czasem tak jest, osoby mówiące to mają rację, z większości najnowszych możliwości, jakie są nam oferowane, nie korzystamy a liczy się dla nas wygląd telefonu i prędkość korzystania z niego. Czy jest więc sens przepłacać? Prawdopodobnie nie i o wiele lepiej jest zainwestować w model typu Xiaomi Redmi 4A.

Xiaomi Redmi 4A krótko o specyfikacji technicznej

Przechodzimy teraz do specyfiki telefonu i możliwości technicznych, które powtarzamy jeszcze raz – robią wrażenie!
Wyświetlacz to 5 cali o rozdzielczości HD (wow!) 720×1280. Kolory choć nie są specjalnie intensywne i nie robią takiego wrażenia, jak u innych telefonów, to wciąż są dobre. Ta różnica nie jest nawet dla nas dostrzegalna, póki tych telefonów nie położymy obok siebie.

Procesor czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 425 ma układ graficznym Adreno 308. Możemy nie znać się na tych parametrach, więc aby przybliżyć laikom te określenia, napiszemy: jest dobrze. Biorąc pod uwagę cenę, to naprawdę bardzo dobry procesor i w porządku grafika.

Dalej: 2GB RAM oraz 16GB pamięci wewnętrznej. Jeśli zajdzie taka potrzeba możemy zwiększyć pamięć do 128GB z pomocą karty. Aparat 13 Mpix z f/2.2 i kamera na przodzie 5 Mpix z f/2.2.

Trudno zaprzeczyć temu, że ten telefon naprawdę wyróżnia się ceną i nie odstaje przy tym pod względem parametrów technicznych.

etui Xiaomi Redmi 4A