Xiaomi Reami Note 4

Xiaomi Reami Note 4 to już kolejny wydany przez tego producenta telefon. Tym, czym wyróżnia się ta seria, jest z pewnością cena. Xiaomi proponuje tam prawdopodobnie dwa razy tańszego smartfona niż to, co sprzedawane jest w większości na naszym rynku. Może nie zachwyca, nie ma specjalnie wyróżniających go cech, jednak cena przekonuje do siebie wystarczająco.
Prawdą jest bowiem to, że większość z nas używa telefonów mocno wykraczających poza możliwości przeciętnego użytkownika. Efekt? Płacimy za coś, z czego nie korzystamy.

Co można powiedzieć o Xiaomi Reami Note 4? Z pewnością posiada to, co jest nam „do szczęścia” potrzebne. Delikatnie większy iż pierwszy debiutancki model. Tu mamy 5,5-calowy ekran, którego rozdzielczość wynosi 1080p. Może trzyma się w dłoni słabiej niż poprzedni, skrojony niemal na miarę model, jednak wciąż mamy to zarówno wygodę, jak i funkcjonalność.
Szkło 2.5D, akumulator o przyzwoitej wielkości 4100mAh i konstrukcja wykonana z metalu. Wniosek? Jest nadzieja na to, że firma na stałe zagości na sklepowych półkach.

Xiaomi Reami Note 4 – pełna specyfikacja

Xiaomi Reami Note 4 dobrze wygląda, może pochwalić się sprawnym ekranem o dobrze skontrastowanych kolorach i robiącej wrażenie jakości. Wewnątrz 10-rdzeniowy procesor Helio X20 od MediaTeka. Warto dodać, że telefon posiada czytnik linii papilarnych. W telefonach z tej półki cenowej rzadko spotykane, tu sprawdza się w dodatku bardzo dobrze.

Aparat podobnie jak w poprzednich modelach – godny polecenia. 13 Mpix, przesłona f2.0, przedni aparat to 5Mpix, czyli też całkiem w porządku. Oprogramowanie w Xiaomi Reami Note 4 to Android 6.0 Marshmallow. Prawda jest taka, że choć nie wyróżnia się niczym specjalnym i nie dorównuje do gigantów, to przy proponowanej cenie stanowi jeden z lepszych proponowanych na rynku telefonów.

Mamy możliwość zakupu dwóch wersji. Tańszej i droższej -jedna z pamięcią 16GB i 2GB RAM. Druga 64GB pamięci i 3GB RAM. Druga wersja średnio o 400 złotych droższa. Na rynku dostępny w trzech kolorach: srebrny, złoty i czarno-szary. Dla kogoś, kto zmęczony jest proponowanymi nowościami, za którymi ciężko jest dziś nadążyć, ten telefon będzie wprost idealny.

Xiaomi Reami Note 4