Xiaomi MI5

Xiaomi MI5 to przyjemny telefon, który choć zaproponowany w delikatnie zawyżonej cenie przy swojej premierze, znalazł swoich sympatyków.

Wszystko Xiaomi MI5

Pierwsze wrażenie jest takie, że to lekki i smukły telefon, który w dłoni mieści się idealnie, co dzieje się za sprawą zaokrąglonych boków. Dziś jest to już w telefonach pewien standard, jednak Xiaomi MI5 radzi sobie z tym idealnie. Dodatkowym plusem jest wielkość, która nie została sztucznie podkręcana i prawdopodobnie i ona wpływa na to, że uzyskujemy duży komfort korzystania ze smartfona. Jego wielkość wynosi raptem 5,15 cala.

Szkło z przodu wyświetlacza to Gorilla Glass 4, co oznacza, że telefon powinien być wytrzymały na uszkodzenie i teoretycznie nie ulegać zniszczeniu w momencie upadku. Ze względu na raczej niezbyt niską cenę wymiany ekranu, lepiej jest wstrzymać się ze sprawdzeniem tej teorii.

Dla równowagi wspomnimy teraz o minusie urządzenia. Skoro ekran jest w porządku, a i wielkość zachwyca, to w co w następnej kolejności może zepsuć dobru efekt? Przyciski. Niestety. Potrafią czasem zadziałać z opóźnieniem lub całkiem nie zareagować, a wtedy czynność musi być powtórzona.
Wracając do plusów – Xiaomi Mi5 to szybki i sprawy sprzęt. Mamy do wyboru jego trzy wersje, dzięki którym sami wybieramy, za co chcemy zapłacić. Im większą pamięć telefonu wybierzemy, tym szybciej będzie on działał. Prawdą jest jednak, że nawet przy wyborze najtańszej wersji nie poczujemy się specjalnie urażeni.

Bateria trzyma stosunkowo długo, minusem jest to, że przy intensywnym używaniu telefonu zdarza się, że wymaga restartowania go, co nie jest w tym przypadku szybkie.

A teraz o największym plusie smartfona… O aparacie.
Większość wypuszczanych w ostatnim czasie na rynek smartfonów nie zachwycało aparatem. Nie były złe, ale jednocześnie nie robiły one wrażenia. Tu jest inaczej. Rozdzielność 16 MP i przysłona f/2,0 spisuje się bardzo dobrze. Jakość potrafi zwalić z nóg. Zdjęcia wychodzą świetnie wykonane. Zgadza się ostrość i kolor. Minusem jest jedynie nagrywanie, które choć pozwala na jakość 4K to jest niesamowicie obciążające dla baterii telefonu, co jest przeciwne w stosunku do aparatu.
W trakcie wykonywania zdjęć nie tracimy baterii. Podsumować ten sprzęt można słowami, że to dobry wybór dla tych, dla których aparat jest jedną z najważniejszych cech telefonu.

Xiaomi MI5