Sony Xperia Z5 to kolejna generacja smartfona z serii Z. Tym razem producent zapewnia, że kolejna odsłona flagowaca ma przede wszystkim pomóc w uwiecznieniu, każdej wyjątkowej chwili. Wszystko za sprawą wyjątkowego aparatu z matrycą o rozdzielczości 23 Mpix oraz superszykbim autofocusem i czułością ISO:12800 to wszystko pozwala nam zrobić doskonałe zdjęcia praktycznie w każdych warunkach, nawet tych słabo oświetlonych.

Do najważniejszych cech możemy zaliczyć:

    • Odporność na wodę oraz pył
    • Aparat fotograficzny 23 Mpix z LED
    • Wyświetlacz 5,2” FHD Triluminos
    • Szybka transmisja danych LTE

Wygląd zewnętrzny Xperia Z5 nie różni się znacząco od poprzednich wersji, producent w sumie od jakiegoś czasu przyzwyczaił nas do prostej klasycznej obudowy, posiadającej metalową ramkę oraz boczne przyciski funkcyjne, które umieszczone są w dolnym prawym rogu. Charakterystyczne są również 3 wirtualne przyciski funkcyjne u dołu ekranu, w odróżnieniu np. od serii telefonów Samsung Galaxy, smartfony Sony z serii Xperia nie posiadają fizycznego przycisku „home”. Warto również zauważyć, że na polskim rynku dostępne są tylko dwa warianty kolorystyczne, mianowicie: czarny oraz szary.

Smartfon Sony posiada ekran o rozdzielczości blisko 5,2 cala, co oznacza, że jest to idealna wielkość do wykorzystania praktycznie do każdej czynności do której można użyć smartfona. Bez problemu będziemy mogli pograć w gry, obejrzeć film, posurfować po sieci, czy edytować dokument lub napisać szybko wiadomość mailową.

Do najważniejszych atutów Sony Xperii Z5 należy uznać przede wszystkim wyjątkowy aparat, który jest aktualnie jednym z najlepszych dostępnych na rynku mobilnym. Duża rozdzielczość matrycy, szybki autofocus pozwala na robienie zdjęć w naprawdę wyjątkowych okolicznościach. To z pewnością idealne urządzenia dla wszystkich miłośników podróży, sportów ekstremalnych, czy po prostu osób, które lubią robić dobrej jakości zdjęcia smartfonowym aparatem fotograficznym.

Bez wątpienia firma Sony wypuszczając kolejną generacje swojego flagowego modelu, oferuje nam solidność i funkcjonalność w jednym. Ale czy w ten sposób skusi posiadaczy starszych wersji Xperii Z na zakup nowszego modelu? Może nie do końca tak od razu, ale z pewnością Xperia Z5 w świecie biznesowym może przyjąć się nieco szybciej, niż w przypadku pozostałych zwykłych konsumentów oraz fanów urządzeń mobilnych Sony.

etui na telefon Sony Xperia Z5