Sony Xperia XZ

Sony Xperia XZ to jeden z najnowszych smartfonów od producenta Sony. Dzięki doskonałym parametrom technicznym jest w stanie zaspokoić potrzeby nie tylko przeciętnego użytkownika smartfonów. Przedstawiamy, czego możemy się po tym modelu spodziewać i jakie są jego ewentualne minusy.

Sony Xperia XZ – dane techniczne

Na początek trochę technicznej wiedzy. Mamy tu do czynienia z 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci na dane. Dla części z nas ta informacja okazać się może niekoniecznie doskonała, jednak slot na microSD umożliwia dodatkowe nawet 256GB. Brzmi lepiej?
Ekran to standardowy rozmiar 5,2”. Należy podkreślić, że mamy do czynienia tutaj z wersją FULL HD, co zdecydowanie nie pozostaje obojętne. Dynamiczne poprawianie kontrastu i wyrównywanie kolorów jest również na plus. Dla estetyków będzie to znaczące.

Zastosowany tu został System Android Marshmallow 6.0.1. Większość z nas nie powinna więc narzekać na działanie telefonu, bo chodzi szybko i sprawni. Bateria mogłaby być większa – niestety nie jest, ale tragedii też z pewnością nie robi. Jej pojemność to 2900 mAh. Plusem jest dodatkowa ochrona baterii, co wyeliminuje problem jej szybszego rozładowywania z czasem i szybkie ładowanie.

Największy plus z technicznego punktu widzenia? Aparat! Do czynienia mamy z technologią potrójnego przetwarzania obrazu. Aparat jest szybki, a zdjęcia na nim wychodzą nawet przy słabym oświetleniu. Czeka na nas możliwość przybliżania bez utraty jakości i nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K. Dla większości z nas to bardzo dobre informacje. Z przodu aparat też niczego sobie, bo 13 MP. Filmy nagrywać możemy w jakości Full HD.

Sony Xperia XZ to telefon o wymiarach 146 x 72 x 8,1 mm. Waży zaledwie 161 g. Trzymając go w rękach mamy nie tylko wrażenie, ale i pewność, że to lekki, zgrabny i bardzo elegancki model telefonu.

Jakie dodatki techniczne Sony dla nas przygotował? Przede wszystkim jest to skaner linii papilarnych, jest specjalna obsługa trybu rękawiczek. Możemy wzbudzać telefon i usypiać go poprzez podwójne kliknięcie w ekran. Dla tych, którzy cenią takie nowinki techniczne, będzie to naprawdę dobra wiadomość. Na wyróżnienie zasługuje też wodoszczelność sprzętu.

Etui na Sony Xperia XZ