Sony Xperia XA1

Jaki jest i czy warto skusić się na jego zakup? Przedstawiamy telefon Sony Xperia XA1. Skupiamy się na tym, co najważniejsze, opowiadając w skrócie o najważniejszych plusach i minusach tego urządzenia. Ograniczyliśmy ilość danych technicznych, by maksymalnie skupić się na korzyściach ze stosowania smartfona! Gotowi?

Zaczynamy od wyglądu. Zwolennicy estetyki będą zadowoleni, bo Sony Xperia XA1 to przede wszystkim bardzo stylowy smartfon, który wygodnie trzyma się w domu i którego wyglądem przyjemnie jest się nacieszyć. Elegancki wygląd urządzenia zapewniają wąskie – jak na Sony – ramki. To dzięki nim całość nabiera lekkości i staranności w swoim wykonaniu.
Wygląda dobrze, a jak działa? Tutaj też powinniśmy poczuć się zadowoleni. Wyposażony od strony techicznej został dobrze i rzeczywiście możemy to odczuć w trakcie pracy na nim. Bez problemu działają różnego rodzaju aplikacje oraz gry. Na wyróżnienie zasługuje prędkość otwierania i zamykania poszczególnych okien.

To główne plusy tego urządzenia – jego atrakcyjny wygląd oraz sprawne działanie. Teraz czas na aparat. Czy Sony Xperia XA1 zadowoli nasze potrzeby? Cóż, wszystko zależy od tego, czego oczekujemy. Z pewnością nie jest to słaby aparat, jednak w porównaniu z wieloma innymi smartfonami nie robi jednocześnie furory. Smartfon ten już od początku oceniamy jednak jako telefon ze średniej półki i z takimi przeciwnikami także chcemy mierzyć jego możliwości. Gdyby patrzeć na to z tej perspektywy, to aparat wcale nie okazałby się zły. To mimo wszystko plus tego urządzenia.

Sony Xperia XA1, a jakie są minusy?

Telefon choć wykonany elegancko, to niepraktycznie. Śniana z tyłu jest z tworzywa sztucznego i niezwykle łatwo jest zrobić na niej rysy. Zakup etui na telefon jest przez to w zasadzie nieunikniony, jeśli nie chcemy telefonu zniszczyć. To trochę niezbyt przyjemna opcja, jednak biorąc pod uwagę możliwość zakupu silikonowego i przezroczystego pokrowca, to da się to przeżyć.

Są za to inne – poważniejsze – minusy: telefon ma kilka sprzeczności w swoim oprogramowaniu, co osoby bardziej zaznajomione z tematem wyczują. Dla każdego na pewno uciążliwe będzie z kolei to, że telefon gra jedynie w wersji mono. Głośniki tutaj nie są najlepsze.

etui sony xperia xa1 sklep