sony xperia xa

Sony Xperia XA to kolejny telefon, który wyszedł w zaproponowanej przez Sony nowej serii X. Wcześniej wydana na rynek Xperia o modelu X, dziś zyskała nowego członka w swojej załodze. Sony Xperia XA jest najtańszym modelem. Pojawia się w kolorze trochę złotym, miedzianym, a niektórzy sądzą nawet, że… limonkowym. Czy pomimo niższej ceny jakość smartfona zachwyci Klientów?

Sony Xperia XA – wygląd zewnętrzny

Co wyróżnia? Cieniutkie ranki przy krawędziach ekranu. Optycznie wydłużają całość telefonu, który już i tak sam w sobie jest wąski i wysoki. To właśnie dwie główne cechy, jeśli mówimy o Sony Xperia XA i pomijamy wcześniej ustalone już refleksje na temat nietypowego koloru. Obudowa jest wąska, więc umożliwia obsługę jedną dłonią. Jest to rzeczywiście przydatne.
Swoim wyglądem oczywiście wpisuje się w tradycję, którą Sony podtrzymuje. Po pierwsze ma być elegancko. Tutaj pomimo niższej ceny nadal widzimy, że telefon jest w dobrym guście i z pewnością spodoba się szczególnie kobietom, które do tej pory były fankami Sony.

Wyświetlacz Xperia XA

5 cali i rozdzielczość 1280 x 720 pikseli. Mało? Dużo? Biorąc pod uwagę cenę za telefon, która wynosi 1200 złotych, nie są to powodujące zawroty w głowie z wrażenia parametry. Mogło być lepiej. Zagęszczenie pikseli na cal wynosi 294 ppi. Dla lepszego porównania warto dodać, że inne flagowe telefony miały aktualnie 424 ppi. Plusem jest jasność ekranu.

Wnętrze Xperia XA

Na wydaną w obecnym czasie serię Xperia X składają się trzy modele. Najdroższy wykorzystuje Snapdragon 820, tańszy to Snapdragon 650, a już ten właśnie przez nas opisywany ma zamontowany układ MediaTek Helio p10.
Jak te cechy rozszyfrować? Xperia XA budziła wrażenie bardzo wydajnego telefonu. W praktyce wyszło jednak na to, że nie jest tak kolorowo i niektóre programy ładują się wolniej od pozostałych.
Pozostałe parametry techniczne Sony Xperia XA:

  • Ma pamięć RAM 2B
  • Zainstalowany został Android 6.0 Marshmallow
  • Pamięci wewnętrznej jest 16 GB
  • Aparat ma 13 Mpix, nagrywanie umożliwia w Full HD
  • LTE CAT

Sony Xperia XA