Sony Xperia X nowa seria producenta Sony. Firma od dawna przestrzega odnośnie produkowanych przez siebie telefonów jednej zasady: ma być elegancko. I tak właśnie jest. Rozpoczęta już w roku 2013 klasyczna elegancja smartfonów Sony trwa do dziś. Nie ominęło to oczywiście Sony Xperia X. To, co pozostało niezmiennie w porównaniu do poprzednich modeli, to właśnie zachowanie tej cechy.

Wygląd Sony Xperia X

Jest to dobre zagranie ze strony producentów. Wykreowali sobie pewną rozpoznawalność. Dużo kobiet wybiera Sony właśnie z powodu tej elegancji. Mówi się, że płeć żeńska kupuje oczami i tutaj mamy tego dobry przykład.
Model Sony Xperia X wykonany jest z aluminium. Wyjątkowo miły w dotyku. Trzyma się go równie dobrze, bo w porównaniu z większością obecnych na rynku smartfonów jest delikatnie smuklejszy. W tym przypadku czuć każdy milimetr.
Nakładka systemowa w Sony została również taka sama, jak poprzednio. Jednych to cieszy, drugich mniej. Z pewnością zwolennicy tradycyjnej wersji są zadowoleni. Można przypuszczać, że jest ich mimo wszystko większość, bo firma Sony robi naprawdę pomysłowe aplikacje, ładne i ciekawe widety, z których chętnie się korzysta.

Wnętrze Sony Xperia X

Aparat w telefonie w telefonie wypada naprawdę dobrze. Dla osób, które nie wymagają od smartfonów profesjonalizmu aparatów fotograficznych z najwyższej półki, propozycja Sony będzie naprawdę zadowalająca.
Xperia X została w momencie wejścia na rynek nazwana flagowcem Sony. Trudno jest całkowicie jednak zgodzić się z tą opinią, ponieważ z założenia flagowce powinny być najlepszymi modelami z dostępnych. Tu wcale tak nie jest i lepszym od Sony Xperia X jest model Xperia X Performace. Różnica opiera się głównie na układzie. Tutaj użyto Snapdragona 650. Grafika renderowana jest z pomocą GPU Adreno 510. Natomiast pamięć RAM wynosi 3 GB pojemności.

Warto, czy nie?

Pozostaje pytanie, czy warto inwestować w ten telefon? Ciężko jest na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ Sony Xperia X znalazła się zdecydowanie wyżej niż telefony średnich półek, jednak wcale nie wyżej niż te obecne na rynku flagowce. Wśród najlepszych nie robi wrażenia. Sama w sobie jest jednak naprawdę dobra. Dla tych, którzy nie czują potrzeby gonienia za najlepszym modelem, ten telefon będzie opłacalny.sony xperia x