Sony Xperia L1

Sony Xperia L1 to – mówiąc wprost – jeden z tych tańszych telefonów, wobec których wcale nie ma się mniejszych oczekiwań. Wiele przecież stworzono do tej pory dobrych smartfonów, które za niewielkie pieniądze mogą zapewnić tym mniej wymagającym klientom wszystko, czego oczekują. Wobec Sony Xperia L1 oczekiwania wzrosły, jednak nie na tyle, by uznać, że telefon ten nie będzie miał wad. Jeden z minusów jednak wydaje się być trudny do wybaczenia.

Zacznijmy może od plusów, by na chwilę spojrzeć na ten telefon łaskawszym okiem. Wciąż pamiętać przecież trzeba o tym, że kosztuje mniej niż 1000 złotych. To tani telefon, dostępny dla osób, które korzystają z telefonów mniej i mniej też od nich wymagają. Na oklaski zasługuje obudowa – niezwykle wytrzymała, dzięki czemu Sony Xperia L1 może być też awaryjnym telefonem na czas wyjazdów. Zniesie upadek, poradzi sobie z próbami zarysowania go. Naprawdę kwesta ochrony i trwałości zasługuje na pochwały.

Podobnie ekran – jest jasny, czytelny, pozwala na obejrzenie filmu bez zmiany kolorów czy na przeglądanie zdjęć. Cecha ta powiązana jest też z całkiem niezłym aparatem. Choć nie radzi on sobie w ciemnych pomieszczeniach, to przy dobrym oświetleniu spisuje się całkiem nieźle.

Ostatnią z zalet, o których warto wspomnieć, jest czas działania. Bateria trzyma długo, i co więcej znacząco skraca czas ładowania i tego częstotliwość. Wszystkie te poniższe zalety – bateria oraz wytrzymała obudowa – czynią Sony Xperia L1 naprawdę idealną do wyprawy w góry, pieszych wycieczek, dłuższych wyjazdów. Gdyby połączyć to też z całkiem niezłym aparatem, to trudno się nie zgodzić, prawda?

Minusem jest działanie. Nie jest czas, ale jakość. To główny minus, który odstrasza. Sama specyfika techniczna jest bardzo słaba, raczej można byłoby rzec, że zacofana. Brak skanera odcisków można temu smartfonowi wybaczyć, jednak powolne działanie i nawet zawieszanie chwilami już niezbyt. Trudno powiedzieć, czy ten minus jest w stanie naprawdę sprawić, że tego telefonu nie kupimy. Wszystko zależy w zasadzie od tego, do czego jest on nam potrzebny.

Sony Xperia L1 czy warto kupić?

Jeśli Sony Xperia L1 ma być telefonem zapasowym lub nie mamy dużych wymagań, to pewnie – to jest bardzo dobry wybór. Jeśli jednak oczekujemy od tego smartfona działania takiego, jak większość telefonów w obecnym standardzie, to się rozczarujemy. Cena jednak tłumaczy wszystko.

etui sony xperia L1 sklep