Samsung Galaxy J5 2017

Znana seria od Samsunga wraz ze swoim najnowszym modelem. Mowa o Samsungu Galaxy J5 2017, który pojawił się na rynku w tym roku. Z założenia jest ulepszeniem swojego poprzednika, który w 2016 roku był bratem modelu J3, o którym także pisaliśmy z perspektywy porównania go z jego poprzednikiem. O ile tam zmian było wiele i z pewnością nikt do roku 2016 nie chciałby powracać, tak tutaj mamy kilka zasterzeń. Z pewnością nie ma takich fajerwerków, jakie były przy J3.

Czytnik linii papilarnych oraz żyroskop – nowości w całej serii J!

W przypadku Samsunga Galaxy J5 2017 na pewno hitem jest wprowadzenie elementów, których w całej serii J dotąd nie było. O czym mowa? Jest to dopiero teraz wprowadzony czytnik linii papilarnych, których z pewnością ułatwi codzienną pracę. Do tego doszedł także żyroskop, co wiele osób sobie chwali. Wyświetlacz z kolei został taki sam z perspektywy swojej specyfiki, wielkości, jak i rozdzielczości. Czy to rozczarowanie? Trudno powiedzieć. Wyświetlacz był w porządku, choć nie da się ukryć, że od nowego modelu wymaga się zmian.

Lepszy procesor oraz nowe oprogramowanie Android Nougat 7.0

Tu naprawdę nie jest ich jednak wiele. Idąc dalej, dochodzimy do procesora. Pierwsza poważna zmiana, na którą warto zwrócić uwagę. Dawniej był to czterordzeniowy 1,2 GHz Qualcomm Snapdragon 410 z Adreno 306, dziś z kolei jest on ośmiordzeniowy 1,6 GHz. Efekty w działaniu? Są i to cieszy najbardziej! Jest zmiana! Zmienił się też system operacyjny, choć tę zmianę zaobserwować mogli także właściciele serii J3, u których Android zmienił się w podobny sposób – z Androida 6.0.1 Marshmallow na Android 7.0 Nougat.

Samsung Galaxy J5 2017 prezentuje się elegancko i wygląda

Zmienił się także wygląd. Tutaj telefon J5 2017 prezentuje się elegancko i z pewnością przypadnie do gustu osobom, dla których ważny jest atrakcyjny wygląd telefonu. Minusem może być jednak cena. Telefon nie tylko wygląda na lepszy, ale również droższy. O ile cena J3 2017 sięgała 750 złotych, tak ten model potrafi przekroczyć nawet 1000 złotych. Wiele osób jawnie przyznało, że nie zamierza wydawać takiej kwoty za telefon, w którym nie zmieniło się aż tyle. Ważnym argumentem również staje się to, że jego poprzednik z 2016 roku też jest niczego sobie.

etui samsung galaxy J5 2017 sklep