nokia 5

Nokia 5 to model, który dziś obecnie znalazł już swoich następców, lecz wciąż sprzedaje się w dość dużych liczbach. Wynika to przede wszystkim z tego, że dla standardowego użytkownika, który nie potrzebuje specjalnych opcji, oferowanych przez nowoczesne smartfony, Nokia 5 będzie z pewnością zadowalającym wyborem, na który skusi się wiele osób.

Nokia 5 to wytrzymały model o eleganckim wyglądzie. Tym, którzy już zdecydują się na jego zakup, polecamy dodatkowy zakup etui Nokia 5 i chroniącego ekran przed zniszczeniem szkła ochronnego Nokia 5. Oba te akcesoria są dopasowane do potrzeb tego właśnie telefonu, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że po zakupie telefon straci na swojej sprawności lub estetyce.

Dlaczego warto dokupić etui Nokia 5 oraz szkło ochronne Nokia 5

Powodów, dlaczego warto kupić etui na telefon Nokia 5 oraz dopasowane do tego modelu szkło ochronne, jest wiele. Warto jednak skupić się na tych podstawowych. Etui ma chronić przed zniszczeniami i tak też czyni. Na rynku proponowane są różne materiały, z których etui są wykonywane. Różne są też kształty i modele, które możemy wybrać.
To, na co się zdecydujemy, zależy już tylko i wyłącznie od naszych preferencji.

Osobom często korzystającym z telefonu zalecamy wybór etui typu plecki – wygodne i łatwe do użytku. Jeśli jednak decydujemy się na zakup właśnie takiego etui, to konieczne staje się dodatkowo szkło ochronne Nokia 5, które chroniło będzie od przodu ekran przed zniszczeniem.

Szkło ochronne to więcej niż folia

Choć w trakcie zakupu telefonu otrzymujemy specjalną folię, to jest ona niewystarczająca. Co prawda chroni ona przed kurzem oraz lżejszymi zarysowaniami, to okaże się nieskuteczna w momencie, kiedy telefon wypadnie nam z rąk. Warto też pamiętać, że żywotność takiej folii jest niewielka i bardzo szybko zaczyna ona bardziej przeszkadzać niż spełniać swoją funkcję.

Z kolei szkło ochronne Nokia 5 chroni przed zarysowaniami zarówno lekkimi, jak i mocniejszymi. W momencie upadku lub kontaktu z czymś ostrzejszym również lepiej poradzi sobie od zwykłej folii. Starczy na dłużej i konieczna będzie do wymiany właściwie dopiero wtedy, kiedy w wyniku poważniejszego upadku zbije się na małe kawałki. Warto przy tym pamiętać, że gdyby nie było szkła ochronnego, to prawdopodobnie zbiłby się sam ekran telefonu.

Etui z nadrukiem oraz etui z klapką

Inne możliwości wyboru to modne obecnie etui z nadrukiem, które chronią, a przy tym także ozdabiają telefon. Częste do znalezienia w wersjach etui wykonanych z silikonu typu plecki. Warto też wiedzieć, że możliwy jest zakup etui z klapką. Wtedy ochrona ekranu jest większa i być może szkło ochronne nie będzie konieczne, choć to zależy od stopnia narażania na co dzień naszego telefonu.