Moto X-Style

Moto X-Style jest interesującą propozycją, która wzbudziła zainteresowanie wielu osób. Entuzjazm szybko jednak znikał, kiedy okazywało się, że telefon kosztuje ponad 2000 zł. Czy jest to cena, jakiej jest wart? Sprawdźmy!

Ekran w Moto X-Style

Ekran w Moto X-Style jest spory. Szkoda jednak, że nie jest odpowiednio wykorzystywany, co wynika z braku nakładki systemowej. Do samego jego działania nie można się jednak przyczepić, bo to aż 5,7 cala i jak się okazuje, nie byle jakie 5,7 cala. Wyświetlacz jest jasny, widoczne na nim kolory niezwykle żywe. Czego w nim brakuje? Czytnika linii papilarnych – w wielu smartfonach jest on już podstawą i tu dziwne, że wycofali się z jego zastosowania. Tym jednak, którzy z tego dobrodziejstwa nie korzystali lub nie przywiązywali do tego dotąd uwagi, nie będzie to rażący minus.

Jeśli już mowa o minusach, kolejnym jest też z pewnością bateria. Trzyma krótko – szkoda, bo w dodatku jest niewymienna. Ciężko powiedzieć czemu, ale coraz więcej smartfonów stawia właśnie na takie rozwiązanie. Dla użytkowników jest ono mało atrakcyjne i raczej razi do siebie niż zachęca. Prawdopodobnie powód tego pozostanie nam nieznany.

Czas na skupienie się na tym, co poszło tu dobrze. Do zalet Moto X-Style należy przede wszystkim jakość wykonania. Mowa o tym, co zewnętrzne, ale i wewnętrzne. Z jednej strony ekran, o jakim już wspominaliśmy – żywe, jasne kolory o doskonałej jakości. Całość wizualnie prezentuje się nieźle. Widać, że zostało to zrobione solidnie. Różnicę czuć też w dłoni, kiedy tylko chwycimy za telefon – leży w niej niezwykle dobrze.

Pomimo krótkiego czasu trzymania baterii, otrzymujemy tutaj szykość jej ładowania. Być może jest to jakieś wyjście z sytuacji, jednak jeśli ktoś nie korzysta z power banków i nie ma dostępu do gniazdka przez cały czas, może wciąż czuć się rozczarowanym.

Co jeszcze sprawia, że warto ten telefon kupić? Głośniki stereo, obsługiwanie karty pamięci microSD czy też Android o płynnym działaniu. Silnym plusem, o którym aż szkoda nie powiedzieć osobno, jest aparat fotograficzny – rewelacja. Jeśli ktoś szuka telefonu do robienia zdjęć, to faktycznie Moto X-Style jako smartfon powinien zwrócić na siebie uwagę.

KUP ETUI NA SMARTFON Moto X-Style