LG X Screen

LG X Screen jego najbardziej cechą charakterystyczną to dwa ekrany. Na pochwałę zasługuje dodatkowo cena, która nie jest szczególnie wysoka i mieści się w granicach przeciętnych możliwości osoby poszukującej nowego telefonu. Czym są dwa ekrany i jakie jeszcze zalety posiada LG X Screen? Warto przyjrzeć się temu bliżej.

Lekki i przyjemny w korzystaniu

Na pierwszy rzut oka wygląda tak, jak większość dostępnych na rynku telefonów. Różnicę możemy odczuć dopiero w momencie, gdy weźmiemy go do ręki. Wykonany został z tworzywa sztucznego, które połączono z błyszczącym włóknem szklanym, umiejscowionym z tyłu. Różnice między tradycyjnym smartfonem, a LG X Screen odczuć można jednak szybko, ponieważ już biorąc po do ręki czujemy, że wyróżnia się sporą lekkością oraz bardzo przyjemnym kształtem.

Wyposażanie smartfona

Lewy bok smartfona to przyciski regulujące głośność. Prawy z kolei to przycisk zasilania i slot na kartę SIM i microSD. Patrząc na dolną krawędź, widzimy umieszczone tam złącze USB, wyjście słuchawkowe i głośnik, ulokowany tam dość niefortunnie, ponieważ łatwo można zakryć go dłonią.

Czym jest podwójny wyświetlacz w LG X Screen?

Nie jest to zupełnie nowa rzecz, jednak pierwszy raz styała się ona dostępna dla telefonów ze średniej czy niższej półki. Główny wyświetlacz posiada przekątną 4,93”, a jego dodatkowy, mniejszy odpowiednik 1,76”. Takie zastosowanie sprawia, że nawet wtedy, kiedy główny (ten większy ekran) jest wyłączony, my nadal możemy widzieć najważniejsze dla nas godziny na tym małym. Może to być data, godzina lub powiadomienia. Zyskujemy w ten sposób oszczędność baterii, której najwięcej ucieka poprzez wyświetlacz lub możliwość braku przerwy w działaniach, których podejmujemy się na większym ekranie. O przydatności takiego zastosowania każdy sam, indywidualnie może się przekonać, ponieważ trudno tu mówić o tym, czy to ma sens, czy go nie ma.

Jakie robi wrażenie?

Prawdą jest jednak to, że dwa dostępne dla nas wyświetlacze robią wrażenie, owszem, ale tylko pod względem swojej liczebności. Kolory są w nich słabe, brakuje nasycenia. Jasność również pozostawia wiele do życzenia. Jednym słowem: o zachwyt ciężko. Wniosek? Mogło być lepiej, choć pod względem ceny parametry i możliwości smartfona nie są złe.

LG X Screen