Lg X Cam

Lg X Cam jego cechą charakterystyczną są dwa aparaty. W poprzedniej recenzji, smartfona LG X Screen mieliśmy do czynienia z dwoma wyświetlaczami. Jaką korzyść niesie to zastosowanie? Czym różnią się oba modele od siebie i który z nich jest lepszy?

Dodatkowy aparat w LG X Cam

Drugi aparat w tym modelu został uzbrojony w szerszy obiektyw, którego kąt widzenia wynosi aż 120 stopni. Robi to różnicę w porównaniu do tego, którego używamy docelowo. Zmiana jednego na drugi ma sens wtedy, gdy mamy do czynienia z dużymi obiektami, które mamy uchwycić z bliska lub w pięknych miejscach, wymagających panoramy.

Wygląd zewnętrzny urządzenia

Zarówno LG X Cam jak i LG X Screen wykonane zostały z tworzywa sztucznego. Ich wygląd jest jednak zdecydowanie różny i choć wydać się może, że chodzi jedynie o wielkość – bo LG X Cam jest od Screen’a nieco większy, to różnica jest jednak głębsza, o czym przekonać można się w momencie styczności z tymi modelami.
Wyświetlacz w X Cam posiada większą rozdzielność. Zamiast HD jak miało to miejsce w X Screenie, mamy do czynienia z FullHD. Co owszem, widać bardzo wyraźnie. Poprzedni problem z kolorami i jasnością został poniekąd rozwiązany. Dodatkowym atutem X Cam jest możliwość korzystania z gogli wirtualnej rzeczywistości.
Jaki jest jednak minus telefonu X Cam? Jego wyświetlacz zabiera więcej baterii niż ten w X Screenie, niestety.

Procesor w Lg X Cam

Jak przedstawia się środek telefonów? Mamy to czynienia z różnicą między ośmiordzeniowym układem MediaTek MT6753 – u X Cam, a czterordzeniowym Snapdragonem 410 u X Screen. Z pozoru wydaje się, że to będzie kolosalna różnica, jednak w połączeniu z różnicami wyświetlacza, kiedy to każdy z tych procesorów musi sobie z nim radzić, finalnie okazuje się, że działają stosunkowo podobnie.

Jak wygląda różnica cenowa między LG X Cam, a LG X Screen?

Czyli – czy warto wybierać nowy model, który został nam zaprezentowany? Różnica w cenie to zaledwie 200 złotych. Nie jest ona diametralnie różna, nie są też zresztą różnice między tymi telefonami. Dla osoby, dla której aparat jest ważny, z pewnością wybór LG X Cama będzie opłacalny. Takie zastosowanie dwóch aparatów jest wygodnie, a przede wszystkim efektywne. Warto więc zapłacić za to i za większy wyświetlacz.

LG X Cam