Lg K8 to smartfon dla mniej wymagających, który zdobywa coraz większą popularność w Polsce, ze względu na atrakcyjną cenę oraz na dostępność u polskich operatorów. Smartfon koreańskiego producenta wyposażony został w wyświetlacz HD, który zapewnia żywe kolory oraz wyraźny obraz nawet w słoneczny dzień. Oba aparaty fotograficzne wyposażono w możliwość doświetlania (lampą LED lub podświetleniem ekranu). Obsługa technologii 4G LTE zapewnia wygodne korzystanie z Internetu i błyskawiczne przesyłanie plików, a bateria pozwala na bezproblemowe korzystanie z urządzenia przez cały dzień zarówno do pracy, jak również rozrywki.

Do najważniejszych cech możemy zaliczyć:

  • LG K8 LTE wyświetlacz 5 cali HD
  • szybki internet 4G LTE
  • wydajny procesor oraz 1,5 GB RAMu
  • aparat 8.0 MPix z lampą LED i przedni 5 MPix

Lg K8 działa pod kontrolą systemu Google Android w wersji 6.0 – Marshmallow. Dzięki wydajnemu 4-rdzeniowym procesorowi oraz 1,5 GB RAMu mamy możliwość korzystania w dość komfortowy sposób ze wszystkich możliwości smartfona. Ponadto smartfon od Koreańczyków został wyposażony w 5-calowy ekran o rozdzielczości HD (1280×720), co przekłada się na dość przyzwoite zagęszczenie pikseli na poziomie 294 PPI.

Kolejnym ważnym atutem jest zaplecze fotograficzne, którym dysponuje LG K8. Aparat główny posiada matryce 8-megapikselową, natomiast drugi aparat umieszczony na froncie urządzenia, posiada 5-megapixelową matrycę, która pozwoli na robienie zdjęć typu selfie na bardzo przyzwoitym poziomie. Do dyspozycji mamy około 8 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy rozbudować maksymalnie do 32 GB dzięki wbudowanemu slotu na karty microSD. Bateria powinna pozwolić na dość intensywną pracę przez cały dzień, więc całkiem nieźle jak na telefon, raczej z dolnej półki cenowej.

Podsumując LG K8 to dobra propozycja dla wszystkich, którzy marzą o posiadaniu smartfona w rozsądnej cenie z możliwościami pozwalającymi poznać w pełni wszystkie najważniejsze funkcje i atuty system Android Marshmallow.

akcesoria gsm lg k8