LG G6

Najnowsze smartfony od LG nie miały okazji nas jeszcze zachwycić. Wypuszczony na rynek całkiem niedawno model LG G6 sprawił jednak, że wszystkie oczu zwróciły się w jego stronę. Nim powiemy, czym zachwyca i co sprawia, że telefon ten warto sobie sprawić, dodamy o jednym minusie, który sprawia, że chęć zakupu smartfona szybko gaśnie: cena. O wiele za wysoka w chwili premiery. Jak finalnie potoczą się losy najnowszego smartfonu LG G6? Opłaca się czy się nie opłaca? Sprawdźcie sami!

Nowoczesny LG G6 i jego dane techniczne

Bez wchodzenia w szczegóły – przedstawiamy kilka ważnych danych, na które zwracają uwagę wszyscy. Jak dla nas, telefon od strony technicznej naprawdę ma się czym pochwalić.
Przede wszystkim jest to wyświetlacz wyświetlacz 5,7” o rozdzielczości 2880×1440 pikseli. Ciekawe wymiary 18:9 i wysoka jakośc obrazu FullVision. Całość pozwala na czytelny odbiór stron internetowych, w tym filmów na YouTube i popularnych gier (biorąc pod uwagę ich grafikę). Dalej kierujemy uwagę na procesor. Postawienie na czterordzewniowy Qualcomm Snapdragon 821 było dobrym pomysłem, choć trudno powiedzieć, że to niezwykle unikalne rozwiązanie, raczej standard wśród najnowszych modeli. Dalej znany nam Android 7.0 Nougat, pozwalający na szybkie korzystanie z telefonu. Co do kwestii fotograficznych: aparat ma 13 Mpix, jego kamerka 5 Mpix. Również standard.

Wykonanie

Teraz chwilę o pierwszym wrażeniu. Jak prezentuje się nasz LG G6? Jego wykonanie ma swoje plusy i minusy. Trzeba przyznać, że jest elegancko, bo obudowa jest szklana, jednak… co szklane, to i brudne. Widać każdy odcisk palca. Jeśli dla kogoś już teraz stanowi to problem, to LG G6 będzie fatalnym wyborem. Pomimo minimalistycznej i rzeczywiśce zgrabnej budowy, my zalecalibyśmy odpowiednie etui, które zmniejszyłoby widoczność śladów palców.
Dla równowagi dodamy, skoro mowa o palcach, że sam czytnik linii papilarnych został tutaj przedstawiony bardzo sprytnie. Znajduje się z tyłu, tuż pod aparatami, co sprawia, że naturalny chwyt pozwala na wczytanie naszych odcisków.

Kupić czy nie kupić: oto jest pytanie

Wracamy do pytania o cenę. Warto? Jak dla nas, trochę za wysoka. Szczególnie ze względu na to, że telefon o ile dla samego LG jest rewelacyjny, tak w porównaniu z innymi jest raczej średni. Elegancko wykonany, lecz minimalistyczny design psuje nieporządek.

KUP ETUI NA SMARTFON Lg G6