LG G5 to smartfon o modułowej konstrukcji, który na rynku mobilnym stanowi wyjątkową gratkę dla fanów nowoczesny i innowacyjnych smartfonów. Patrząc pierwszy raz na tego smartfona możemy odnieść wrażenie, że nowy flagowiec od LG jest zupełnie inny. To co odróżnia go poprzednich top modeli LG to przede wszystkim design, który został zaprojektowany całkowicie na nowo. Producent postanowił przenieść boczny przycisk na lewą boczną ściankę. Bez zmian pozostał włącznik oraz czytnik linii papilarnych, który nadal jest na tylnej części obudowy.

LG G5 – obudowa i aparat

Obudowa telefonu LG G5 została wykonana z metalu. Trzeba jednak przyznać, że producent zastosował naprawdę bardzo dobrej jakości materiały, które prezentują się solidnie i elegancko. Jeśli do tego wszystkiego dodamy, że smartfon świetnie leży w dłoni, a jego wymiary pozwalają na obsługę telefonu jedną ręką to jest naprawdę świetnie. Warto dodać, że metal oraz szkło, które w największym stopniu zostało wykorzystane do konstrukcji obudowy łączy się gładko, bez żadnej szczelin.

Kolejnym ważnym elementem telefonu LG G5 jest oczywiście aparat fotograficzny, która pozwala na intuicyjne robienie zdjęć. Mamy do dyspozycji takie opcje, jak chociażby poszerzenie perspektywy. Zsuwając palce na ekranie, z jednego miejsca można fotografować i filmować różnorodne ujęcia, od zbliżenia po rozległy plan. Dwa aparaty znajdują się na tylnej części telefonu – czyli pleckach. Jeden aparat ma 16Mpix, drugi z kolei ma 8Mpix. Oczywiście między obiektywami możemy się przełączać, w prostu sposób za pomocą aplikacji do robienia zdjęć.

Telefon od LG został zaprojektowany tak, aby korzystanie z akcesoriów gsm oraz innych dodatków było jak najprostsze. Dlatego z pewnością ten model telefonu docenią wszyscy fani mobilnej rozrywki. W łatwy sposób do smartfona podłączą zarówno dodatkowy aparat, kamerę, słuchawki oraz okulary VR. Dzięki wydajnym podzespołom każdy rodzaj rozrywki będzie z pewnością odbywał się na wysokim płynnym poziomie. Dlatego LG G5 może być sprawić wiele radości, przez naprawdę długi czas od czasu jego zakupu.

etui na lg g5