Lenovo Moto Z

Lenovo Moto Z – jaki jest jego znak rozpoznawczy? Jak podają ci, którzy już mieli z nim styczność, największym atutem tego smartfona jest grubość. Niewiele mająca wspólnego z czymś, co miałoby być grube. Lenovo Moto Z jest bowiem niezwykle cieniutkim telefonem, który wyróżnia się przez to eleganckim wyglądem i wysokim stylem. Zdobywa serca kobiet i nie pozostaje obojętni mężczyznom. Jaki jest tak naprawdę? Poznajmy Lenovo Moto Z.

Wygląd Lenovo Moto Z

Design tego smartfona zasługuje na wiele komplementów: jest ciekawy poprzez swoją smukłość. Ma zaledwie 5,19 mm… Robi wrażenie. Pozostaje pytanie, jak obsługiwać tak cienki telefon? Czy nie sprawia to kłopotu? LENOVO MOTO Z warto nosić – mimo wszystko – w dodatkowym etui ze względów bezpieczeństwa. Sam producent w zestawie obdarowuje nas dodatkowymi pleckami. Wybierając odpowiednią obudowę, problem ryzyka upadku znika, a my cieszymy się wciąż lekkim i smukłym smartfonem.

Ekran

Wyświetlacz od Lenovo Moto Z o przekątnej 5,5” i rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli spisuje się naprawdę nieźle. Wielkość raczej standardowa, pozwala na wygodne przeglądanie zdjęć czy stron internetowych. Ekran działa dobrze – nawet do czytnika linii papilarnych nie można się przyczepić, wszystko przebiega prawidłowo.

Wnętrze

Chodzi szybko, nie zacina się i też nie zwalnia. Jak na Androida jest to duże osiągnięcie. Inne modele mogłyby brać przykład z tego, jak stworzyć telefon, który na Androidzie działa idealnie. Bateria choć trzyma długo, to mimo wszystko szybko się nagrzewa, co rzeczywiście może być dość męczące. Można sobie tylko wyobrazić lato, kilkadziesiąt stopni na dworze i rozgrzany telefon w duecie. Z drugiej strony trudno jest się temu dziwić, tak cienki telefon nie radzi sobie z ciepłem baterii. Rozwiązaniem może być używanie go rozsądnie – gry na telefonie jedynie w cieniu!

Nagrywanie na poziomie 4K – tu jest nieźle. Przyczepić można się tylko do jakości dźwięku, która – choćby z braku dodatkowego głośnika – nie wypada zbyt dobrze. Dla tych, którzy nie słuchają muzyki na słuchawkach czy lubią obejrzeć film na telefonie, może to być lekkim problemem.
W świetle wielu plusów i jedynie kilku minusów ten model wciąż zasługuje na polecenie.

KUP ETUI NA SMARTFON LENOVO MOTO Z