Lenovo Moto G4

Lenovo Moto G4 – czy warto? Zdradzamy specyfikę tego modelu telefonu i opowiadamy o jego właściwościach. Smartfon w porównaniu ze swoimi poprzednikami wypada przede wszystkim drożej. Czy jest to oznaka polepszenia jakości czy jedynie stawiania ceny ponad jakość?
Jak wiemy, najnowsze smartfony od Lenovo charakteryzują się przede wszystkim tym, że pozostają na średniej półce nie tylko cenowej, ale i jakościowej, będąc zaraz po tych najlepiej wyposażonych telefonach i na długo przed tymi, które uznać możemy za przeznaczone dla najmniej wymagających. Podniesienie ceny sugeruje, że coś w tej kwestii musiało się zmienić. Pytanie brzmi – czy na lepsze?

Telefon Lenovo Moto G4 a jego wykonanie

Smartfon jest przyjemny w dotyku, co zawdzięcza ciekawej fakturze. Wykonany z tworzywa sztucznego i zapewniający pewny chwyt – nie budzi wątpliwości, jak mają to w zwyczaju robić telefony metalowe czy szklane. Łatwy upadek smartfona nam nie grozi. Minusem jest niewymienna bateria. To rzeczywiście duży problem, bo trudno wierzyć, że będzie ona z nami na zawsze. Baterie uszkodzić nie jest trudno, a przy takim rozwiązaniu każda jej wymiana wiązała się będzie z poważną naprawą. Szybko na myśl nasuwa się stwierdzenie, że to może nas słono kosztować.

Jaki jest kolejny minus wykonania telefonu? Jego ramka. Kojarzycie może wychodzące właśnie na rynek smartfony? Łączy je jedno – eleganckie, metalowe ramki, które nadają całości stylu. Tutaj tego nie spotkamy. Zamiast tego mam plastik, który ten metal ma imitować, czego efekt jest odwrotny od zamierzonego. W ogóle pierwsze spojrzenie na telefon i pierwsze wrażenie nie budzi zachwycenia. Poza tym, że wygodnie się go trzyma, nic więcej (dobrego) powiedzieć się nie da.

Lenovo Moto G4 i siła z wewnątrz

Zastosowany system operacyjny to Android 6.0 Marshmallow. Ekran ma 5.5 cali o rozdzielczości 1080 x 1920. Tutaj smartfon zasługuje na komplementy. Ostrość obrazu jest niesamowita.

Ciekawym aspektem jest także to, że kolory są ciepłe, zbliżone do naturalnych – brak sztucznego nasycenia. Ta kwestia pozostaje prawdopodobnie do oceny indywidualnych gustów, jednak warto zwrócić na to uwagę. Dodatkowo nawet przy dużym nasłonecznieniu panel widoczny jest niezwykle dobrze. Snapdragon 617 z pamięcią operacyjną 2 GB również daje radę.

Podsumowując jednym zdaniem

Cięzko jednoznacznie powiedzieć, czy telefon jest wart swojej ceny. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy – wyglądu czy wykonania?

Kup etui na Smartfon Lenovo Moto G4