iPhone 8

Tylko przez chwilę wypuszczony przez firmę Apple telefon iPhone 8 był jego najświeższym dziełem. Niedługo później ukazała się dodatkowa wersja iPhone 8 Plus. Nie powinniśmy jednak lekceważyć klasyczne „ósemki”, ponieważ wiele ma nam ona do zaproponowania. Choć nie zabrakło pewnych wad tego smartfona, skupmy się na jego zaletach – Apple śmiało poszło do przodu z tym, czego inni producenci (jeszcze) nie wykonali.

Zacznijmy od wymienienia tego, co Apple wprowadził nowego do swojego smartfona. Po pierwsze, wygląd – tutaj zastosowano szkło, które prezentuje się bardzo elegancko. Nikt chyba nie zaprzeczy, że szklana obudowa wygląda lepiej od tych tradycyjnych. Również możliwość ładowania indukcyjnego oraz nowoczesne ładowanie szybsze wzbudziło ciekawość tych, którzy mieli okazję telefon testować.

Dane techniczne iPhone 8

Ekran w iPhone 8 został wymieniona na True Tone, dzięki czemu widoczne są nowe i żywsze kolory. Czym jest funkcja True Tone? Jak podają sami producenci, ma ona za zadanie automatycznie wychwytywać zmiany natężenia światła w rzeczywistości, dopasowywać się do jasności, ustawiać odpowiednią temperaturę barw. Wszystko to z myślą o tym, by kolory wyglądały bardziej naturalnie. Ma to z pewnością duże znaczenie dla osób, które cenią sobie robienie zdjęć.

Lepsza jest też oczywiście kamera i aparat w najnowszym smartfonie od Apple. Wprowadzone zostały nowe tryby, które wyraźnie ułatwiają wykonanie profesjonalnych zdjęć. Zadowolone będą z tego powodu osoby, które uwielbiały robić selfie. Apple stawia na m. in. oryginalne podświetlenie twarzy.

Teraz czas na ocenę tego, co wewnątrz: procesor w iPhonie 8 to A11 Bionic. Dzięki temu smartfon działa szybciej, nie zacina się i jest bardziej wydajny.

Z rzeczy, które oceniamy również na plus, pozostały nam jeszcze głośniki, które nie tylko możemy podkręcić tak, by grały głośniej, ale i jakość dźwięku jest lepsza. Wśród minusów najnowszego smartfona jest zapewne waga – jest większa o dokładnie 14 gramów więcej, oraz mniej pojemna bateria. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że mamy możliwość szybkiego ładowania, być może jest to w jakimś stopniu sposobem na wynagrodzenie tej zmiany.

etui iphone 8 sklep