Huawei Y6 2017

Huawei Y6 2017 to model, którego w całej serii od producenta Huawei brakowało. Po wypuszczeniu na rynek modelu Y7 2017 słyszeć można było sprzeciwy wobec rozdzielczości, którą producent zastosował. Niestety, tutaj wciąż jest ona kontynuowana, czyniąc telefon mniej wartościowym. Mamy tu do czynienia z wyświetlaczem delikatnie mniejszym od swojego poprzednika, co 5,5 cala zostało zmniejszone do równo 5 cala. Dzięki temu urządzenie stało się bardziej poręczne. Docenią tę zmianę kobiety o mniejszych dłoniach. Biorąc też pod uwagę fakt, że to głównie płeć piękna decyduje się na zakup Huawei Y6 2017, to faktycznie ten ruch ma sens.
Dlaczego to kobiety tak kochają serię Y od Huawei? Bo to eleganckie telefony. Prezentują się estetycznie, dobrze trzymają w dłoni, dostępne są w stosunkowo niskich cenach. Gdyby nie wgłębiać się w ich specyfikę, można byłoby pomyśleć, że sprzedawany jest nam bardzo dobry telefon za śmiesznie małe pieniądze. Jak się jednak przekonujemy w tym przypadku, po wyglądzie jednak nie ma co oceniać, bo niezupełnie okazuje się to, co myślimy wtedy, prawdą.

Jaki procesor w Huawei Y6 2017? Producent wybrał czterordzeniowy MediaTek MT6737T. Do dyspozycji jest 2GM RAM oraz 16GB pamięci wewnętrznej. Pod tym względem nie jest to żadna nowość, bo większość smartfonów z tej serii takie właśnie parametry posiada.

Na usta ciśnie się samo pytanie, co właściwie się zmieniło, że Huawei tak wychwala swój nowy produkt? Prawdę mówiąc, niewiele. Ponownie mamy aparat 13 Mpix z dostępną do dyspozycji z przodu kamerką 5 Mpix. Atutem może być długość trzymania baterii, która – rzeczywiście – pozwala na dosyć długie korzystanie z urządzenia i dość szybkie ładowanie. Jeśli dla kogoś jest to główny wyznacznik telefonu, to być może skusi się na to urządzenie, jednak co z pozostałymi klientami?

Czy warto kupić Huawei Y6 2017?

To zależy, czego się oczekuje. Nie jest to smartfon z najwyższej półki, nie kosztuje wiele. Z tego więc względu nie powinniśmy od niego wymagać zbyt wiele. Na pewno jest bardzo ładny, co warto jeszcze raz podkreślić, i wyróżnia się na tle pozostałych z tej serii pojemnością baterii. Jeśli ktoś potrzebuje przeciętnego telefonu, nie chce żadnych fajerwerków, to rzeczywiście pomysł zakupienia tego smartfona nie wydaje się zły.

etui huawei y6 2017 sklep