Huawei P9 Lite 2017

Huawei P9 Lite 2017 jest kontynuacją rok wcześniej wypuszczonego na rynek telefonu firmy Huawei P9 Lite. Podobnie jak jego poprzednik telefon zaklasyfikował się jako telefon klasy średniej. Cena również przekonuje, że nie mamy tutaj spodziewać się telefonu, który byłby tym z najwyższej półki, choć jest ona wyższa od poprzednika. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaję się ok – telefon wygląda dobrze, ma ciekawy wyświetlacz i w dodatku obiecuje więcej niż jego poprzednik.

Huawei P9 Lite 2017 czy warto go kupować? A może lepiej pozostać przy tańszej wersji?

Huawei P9 Lite 2017 to 5.2 cala ekran, który ma rozdzielczość 1920 x 1080. Dla tych, którzy nie wymagają od telefonu aż nazbyt wiele, będzie to rozwiązanie idealne. Wyświetlacz sprawdza się dobrze, umożliwia oglądanie filmów w internecie czy też przeglądanie zdjęć. Wszystko to w dobrej jakości, choć może nie na przesadnie dużym wyświetlaczu.
Jeśli chodzi o pracę najnowszego smartfona Huawei, może być zadowolonym. Android 7.0 Nougat spisuje się nieźle i z pewnością większość osób doceni fakt, że telefon trzyma dość długo baterie. Dla tych, którzy dużo przebywają poza domem oraz nie mają zbyt często możliwości naładowania telefonu, będzie to rozwiązanie idealne.

Huawei P9 Lite 2017 to nie są jedynie plusy, choć czas i prędkość pracy, ekran w Full HD czy czujnik światła to są ogromne zalety, jakie należy docenić. Szczególnie wtedy, kiedy nie oczekujemy od telefonu cudów. Ten jednak jak na swoje możliwości, kosztuje za dużo. Minusy sprawiają, że można tutaj zastanowić się nad tym, czy jego kupno ma sens. Jakie minusy dostrzegliśmy?
Przede wszystkim telefon zmniejsza jakość działania już po 2 tygodniach po zakupie. To zdecydowanie za krótko, o ile w ogóle możemy mówić o tym, że telefon może się z czasem psuć. Głośnik jest mono, a obudowa jest niesamowicie podatna na zabrudzenia. Kilka razy dotkniemy i już odciski palców rzucają się w oczy.

Kolejną sprawą jest to, że Huawei P9 Lite 2017 w trakcie dłuższej pracy nagrzewa się. Nic nam z tego, że bateria trzyma długo, skoro z czasem telefon jest cały rozgrzany, a i to nie wpływa długofalowo dobrze na baterię.

Jeśli ktoś nie korzysta z telefonu dużo, to warto. Jednak dla tych, którzy potrzebują mocniejszego sprzętu, ten model nie będzie właściwy.

KUP ETUI NA SMARTFON Huawei P9 Lite