Huawei Honor 9

Huawei Honor 9 – jaki jest, jakie są jego mocne strony i jakie złe? Krótko o technice oraz subiektywna ocena tego, czy warto inwestować w ten model.

Zaczynamy od jego budowy, Huawei Honor 9 to:

  • wyświetlacz IPS 5,15”
  • rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli
  • 64 GB pamięci wewnętrznej
  • aparat 12 Mpix a kamerka 8 Mpix
  • Bluetooth 4.2
  • proponowane nam przez producenta 4 GB RAM’u
  • procesor ośmiordzeniowy
  • zamontowany system Android 7.0 Nougat

Jak można to wszystko ocenić? Warto wspomnieć o wyglądzie nowego Huawei. Modele te – jak zawsze zresztą – reprezentują wysoką jakość. Skradną serca wszystkim miłośnikom estetyki, trudno bowiem ich nie pokochać od pierwszego wejrzenia. To wciąż elegancie, dobrze wykonane telefony. Również model Huawei Honor 9 pod względem wyglądu dużo zyskał.

Zaletą są też oczywiście aparat i kamerka. W jednym i drugim przypadku będziemy zadowoleni. Niech cieszą się miłośnicy podróży, nowy Huawei daje możliwość robienia naprawdę ładnych zdjęć. Kamera daje możliwość nagrywania w 4K, co z pewnością również będzie dużym atutem tego sprzętu. Aparat z kolei m tryb nocny, który ułatwi robienie zdjęć w gorszych warunkach, np. wtedy, kiedy robi się ciemniej. Będzie pomocny nawet wieczorem lub w ciemnym pomieszczeniu.

Wśród dodatkowych zalet mamy też ogólne działanie. Oferowane 4GB RAM sprawdzają się tutaj dobrze. Korzystając Huawei Honor 9 nie odczujemy, by zacinał się lub zwalniał tempo swojej pracy. Bez zarzutów działa również pamięć wewnętrzna. 64 GB to sporo miejsca na zabawę z aplikacjami, na przechowywanie zdjęć i innych ważnych dla nas rzeczy. Pod tym względem można się czuć zaspokojonym przez markę Huawei – sprostała oczekiwaniom.

Minusy to: cena, śliska obudowa oraz polaryzacja ekranu. Cena wskazana jest jako minus, bo wciąż jest za wysoka. Zaproponowana w Polsce zdecydowanie przewyższa standardy, którymi powinni kierować się producenci smartfona. Z obudową sprawa wygląda tak, że z jednej strony jest ładnie, telefon nam się podoba, a z drugiej widzimy na nim każdy odcisk palca. Bez dodatkowego etui też się nie obejdzie, bo telefon się dosyć mocno rysuje.

Czy więc warto? To zależy, kto i czego wymaga od telefonu. Jeśli estetyki, to tak. Choć kwestia odcisków może odstraszać. Jeśli działania, również. Ale warto porównać tutaj jakość i cenę.

etui Huawei Honor 9 sklep