HTC One A9

HTC One A9 wydany przez jednego z gigantów na rynku przyjęty został dość sceptycznie. Po poprzednim Modelu One M9, który spotkał się z krytyką, w przypadku nowego modelu większość nie spodziewała się już sprzętu wysokiej klasy. Jak się to ostatecznie skończyło?
HTC One A9 stał się często komentowanym smartfonem, jednak tym razem nie przez swoją słabą jakość, ale pewnego rodzaju wyjątkowość. Pierwszy raz producent telefonu z Androidem ośmielił się stworzyć dzieło zbliżone do tego, co wypuszcza na rynek Apple. Szybko pojawiły się komentarze, że design został mocno skopiowany. Czy to źle, czy dobrze?

Nowy model HTC został idealnie wykonany. Prawdą jest, że przypomina telefon iPhone, jednak mimo to trudno jest zaprzeczyć temu, że to zgrabny i dobrze wykończony sprzęt, który zasługuje na pochwały. Przyjemnie trzyma się go w dłoni, co zawdzięczać możemy temu, że nadany mu został opływowy kształt. Metalowe wykonanie sprawia, że smartfon nabiera elegancji. Z powodzeniem sprawdzi się zarówno u kobiety, jak i mężczyzny. Warto dodać, że twórcy telefonu uwzględnili tutaj różne wersje kolorystyczne, co zbliża telefon HTC One A9 do iPhone’a jeszcze bardziej, bo kolory są te same, co w modelu Apple.

Co z czytnikiem linii papilarnych w HTC One A9?

Jak większość świeżo wprowadzanych na rynek telefonów, tak również nowy HTC posiada czytnik linii papilarnych. Warto go za to pochwalić, bo to jeden z lepszych czytników na rynku. Zaskakuje swoją niezawodnością w każdej sytuacji. Sprawia, że korzystanie ze smartfona nigdy nie było przyjemniejsze, jeśli chodzi o rozwiązanie problemu odblokowywania go. Teraz wystarczy tylko podnieść go, a telefon bezbłędnie rozpoznaje nasze linie. W przeciągu dwóch tygodni testów nie zrobił ani jednego błędu, co u innych smartfonów zdarza się regularnie.

HTC One A9 posiada 5-calowy wyświetlacz, którego rozdzielczość wynosi 1080 x 1920 px (441 PPI). Jeśli mamy do czynienia z jasnym modelem, wtedy rzuca się w oczy cieniutka ramka, która otacza wyświetlacz. W ciemnych modelach jest ona niezauważalna.

Na pochwałę zasługuje tu specjalna powłoka, która zabezpiecza ekran przed zarysowaniem.
Przykra wiadomość jest taka, że HTC One A9 pod względem aparatu się nie popisał. O ile system chodzi tu bardzo szybko i sprawnie, chciałoby się nawet rzec, że to bardzo dobrze złożony smartfon, tak aparat raczej bez rewelacji. Zdjęcia są wyjątkowo przeciętne.

Jakie wnioski?
HTC One A9 to bardzo ładny, zgrabny i funkcjonalny telefon, który z pewnością można polecić każdemu. Jest w nim jeden tylko minus. Jest za drogi i prawdopodobnie dopóki producent nie spuści z ceny, jego sprzedaż nie dozna drastycznego wzrostu. Jego koszt to 2549 zlotych.

HTC One A9