HTC 10 to kontynuacja niezwykle udanej serii HTC One M, jednak tym razem producent kolejny model nazwał po prostu 10. Podobnie jak wszystkie poprzednie flagowace od HTC, również „dziesiątka” ma metalową obudowę – unibody. Zmian w najnowszej wersji jest sporo zaczynając od przedniej strony telefonu – brak głośników oraz węższe ramki po bokach. Ostatnią dość znaczącą zmianą jest umieszczenie fizycznego przycisku „Home” z funkcją czytnika linii papilarnych. Odblokowanie urządzenia zajmuje teraz niecałe 0,3 sekundy!

Wydajny proces Snapdragon 820 w połączeniu z 4 GB pamięci operacyjnej, naprawdę robi wrażenie – nie tylko na papierze, ale również w rzeczywistości. Telefon od HTC to idealne urządzenie dla miłośników gier mobilnych, bez problemu smartfon poradzi sobie ze wszystkimi dostępnymi tytułami na rynku. Aby obsłużyć tak wydajne podzespoły producent zdecydował się na umieszczenie w środku baterii o pojemności 3000 mAh. Naładowana bateria do pełna pozwala na bezproblemowe i normalne użytkowanie smartfona przez około 2 dni. Ponadto HTC 10 został wyposażony w wysokiej klasy układ cyfrowy ulepszający dźwięk – BoomSound oraz DolbyAudio. W dziesiątce producent zdecydował się zastosować nowy monofoniczny układ dwudrożny, zamiast do tej pory stosowanego stereofonicznego układu głośności.

Smartfon posiada ekran o wielkości 5,2 cala wykonany w technologii SuperLED o rozdzielczości QHD. Obraz jest zdecydowanie ostry, wyraźny co oznacza, że jest miły i przyjemny dla oka. Jeśli chodzi o aparat, który został wyposażony najnowszy flagowiec HTC to 12 MPix matryca z funkcją stabilizacji obrazu, laserowym autofocusem i podwójną diodą LED. Wykonane zdjęcia się bardzo dobrej jakości, bogate w szczegóły oraz odpowiednio ostre i nasycone.

etui htc 10

Z pewnością HTC 10 to telefon wręcz idealny, przynajmniej pod względem posiadanych podzespołów i wydajności. Jednak jego wygląd to już indywidualna kwestia gustu. Jednak to co może najbardziej w „dziesiątce” odstraszać potencjalnych nabywców to przede wszystkim cena, ponieważ telefon nie należy do najtańszych flagowców dostępnych na rynku.